Ćwiczenia o dużej intensywności mające na celu wzrost tętna, w zakresie którego spalanie tkanki tłuszczowej jest najszybsze:

 • CROSS TRAINING
 • TABATA 
 • TRX 
 • WAKE UP

Ćwiczenia kształtujące i wzmacniające sylwetkę o średniej intensywności ale bardzo wielu powtórzeniach na poszczególne partie mięśniowe, atakują mięśnie 
w sposób izometryczny doprowadzając do upadku mięśniowego (pieczenie). Ćwiczenia izometryczne pobudzają mięśnie mimo braku lub niewielkiego ruchu. Jest to po prostu napinanie mięśni. Im bardziej prędkość wykonywanego ruchu mięśnia dąży do zera, tym bardziej wzrasta jego zaangażowanie siłowe.

 • BRZUCH, UDA, POŚLADKI
 • SHAPE
 • BRAZYLIJSKIE POŚLADKI
 • ABS

Ćwiczenia rozciągające i uelastyczniające wszystkich mięśni ciała, które mają na celu poprawę postawy, odciążenie kręgosłupa, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących:

 • JOGA
 • PILATES
 • ZDROWY KRĘGOSŁUP
 • STRETCHING

-----------------------------------------------------------

ABS (ang. ABDOMINAL MUSCLE)

Kompozycja treningu skupiająca się na rzeźbie mięśni brzucha. 

BRAZYLIJSKIE POŚLADKI

Zajęcia skupiające całą swoją intensywność na ćwiczeniach na mięśnie pośladkowe (mały ,średni, wielki). Wykroki z obciążeniem, przysiady, przysiady sumo itp.

WAKE UP

Zajęcia pobudzające o wysokiej intensywności, mające na celu pobudzenie organizmu do funkcjonowania na wysokich obrotach przez cały dzień oraz poprawiające metabolizm.

Zajęcia wzmacniające polegające na wykonywaniu prostych kombinacji ćwiczeń, kopnięć i ciosów (często z hantlami),  które polepszą koordynację, zwinność, szybkość, siłę a także pozwolą Ci wrócić szybko do formy i spowodują że poczujesz się sprawny jak nigdy dotąd.

JOGA

Joga jest znana z pozytywnego wpływu na siłę, gibkość oraz umysł. Właściwe oddychanie i prawidłowe, medytacyjne nastawienie psychiczne. Warto spróbować jogates – techniki, która pozwala całościowo ćwiczyć ciało i czuć każdy ruch.

TABATA

Krótki trening w kilkanaście minut, dający wymarzone efekty. Ćwiczymy przez 20 sekund i przez 10 odpoczywamy.

Taką metodę opracował już w 1996 roku pochodzący z Japonii i współpracujący ze sportowcami przygotowującymi się do Olimpiady dr Izumi Tabata pracujący w National Institute of Fitness and Sports w Tokio. Skonstruowany przez niego trening nadaje się nie tylko dla sportowców, którym zależy na poprawie wyników, ale także i amatorów, którzy chcą poprawić kondycję swojego organizmu.

Trening TABATA poprawia znacznie wydolność aerobową (tlenową) i anaerobową (beztlenową) w porównaniu do treningu o niskiej i średniej intensywności. Według badań trening tego typu o wysokiej intensywności to skuteczny sposób na spalenie tkanki tłuszczowej i podkręcenie metabolizmu. Ćwiczenie w ten sposób pozwala spalić więcej tłuszczu niż tradycyjne ćwiczenia aerobowe. Jest to możliwe poprzez utrzymujący się po zakończonym treningu podwyższonym metabolizmie kwasów tłuszczowych. Proces ten może trwać nawet kilkanaście godzin po zakończonym treningu podczas którego tkanka tłuszczowa jest spalana szybciej, mimo że nie wykonujemy już ćwiczeń.

Najważniejsza zasada to ćwiczymy na maksa. Nie możemy się oszczędzać, nie zwalniamy, nie oszukujemy ! Jeśli po wykonaniu 8 rund nie czujmy zmęczenia to znaczy, że nie przyłożyliśmy się i nie daliśmy z siebie wszystkiego. Duże zmęczenie i brak ochoty na dalsze ćwiczenie oznacza, że trening został wykonany tak jak trzeba. Ze względu na intensywność treningu nie powinno się stosować tej metody przed albo po serii innych ćwiczeń. Tabata dla początkujących powinna być wykonywana 3 razy 
w tygodniu. Trening Tabata nie jest raczej polecany osobom o słabej kondycji fizycznej i niskiej wydolności, ale warto spróbować.

Przykładowe ćwiczenia:

Szybkie pompki, bieg bokserski w miejscu, skakanka, przysiady – najlepiej z ciężarkami lub sztangą, pady z wyskokiem, pompka – przysiad - wyskok itp.

STRETCHING

Zestaw ćwiczeń polegający na rozciąganiu mięśni celem ich rozciągnięcia i uelastycznienia, a także poprawieniu ukrwienia układu motorycznego i spowodowanie jego rozruszania.

BRZUCH, UDA, POŚLADKI

To forma aerobiku skierowana do osób, które chciałyby wymodelować dolne partie ciała. Porcja takiego ruchu pobudza i dodaje energii. ABT to trening wzmacniająco-kształtujący wykonywany do rytmicznej muzyki. Zaczyna się 10–15-minutową rozgrzewką, po niej następuje kompleksowy zestaw fitness obejmujący głównie dolne partie ciała. Regularne ćwiczenia zapewniają szczupłą sylwetkę: płaski brzuch, jędrne pośladki i smukłe uda.

SHAPE 

Zajęcia wzmacniające i kształtujące sylwetkę. W treningu wykorzystujemy różne przybory (stepy, piłki, hantle, gumy). Doskonały trening dla każdego o średniej intensywności.

PILATES

System ćwiczeń obejmujący harmonijną współpracę umysłu i ciała, jako skuteczny sposób na płaski brzuch, mocniejsze plecy i smukłą sylwetkę. Ćwiczenia wykonywane są przy spokojnej muzyce, w rytmie własnego oddechu; wzmacniają mięśnie całego ciała, w szczególności mięśnie głębokie brzucha, grzbietu i miednicy. Pilates wyrabia nawyk utrzymania prawidłowej postawy ciała oraz podnosi próg czucia własnego ciała. Świetne uzupełnienie każdego treningu, dla wszystkich, także dla osób po kontuzjach.

CROSS Training

Zajęcia grupowe dla wymagających kobiet i mężczyzn. To, co najistotniejsze to intensywność i różnorodność ćwiczeń, które angażują wszystkie grupy mięśniowe, co mobilizuje potężną dawkę kalorii do ich spalenia. Na zajęciach wykorzystujesz opór własnego ciała oraz ciężary wolne (sztangi, hantle, piłki lekarskie), a także z różnego rodzaju przybory (skakanki, gumy itp). Na treningu Cross(obwodowym) pojęcia takie jak nuda i monotonia są nam obce.

Cross Kids

Zajęcia fitness dla dzieci w wieku 5-12 lat. Cross Kids to zajęcia łączące aktywność fizyczną i zabawę. Zgodnie z zasadami prawidłowego rozwoju dzieci, na zajęciach Cross Kids stawiamy na ćwiczenia ogólnorozwojowe, które zawierają ruchy naturalnie wykorzystywane w życiu codziennym i podczas spontanicznej dziecięcej zabawy. Dlatego podciąganie, pchanie, podnoszenie, skakanie, wspinanie, czy rzucanie staną się nieodłącznym elementem treningów.

Cross Kids zajęcia obwodowe dostosowane do umiejętności dzieci.

Fitness Kids czyli  zajęcia korekcyjne przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Zajęcia mające charakter zabawowy, prowadzone przy pomocy przyborów konwencjonalnych jak również niekonwencjonalnych. Ich celem jest korekcja a także zapobieganie wystąpieniu wad postawy. Poprzez dobór odpowiednich ćwiczeń rozciągających i wzmacniających dane partie mięśniowe istnieje duża możliwość przywrócenia prawidłowej statyki ciała oraz usunięcie powstałej deformacji.