TRX - trening w zawieszeniu.

TRX - Polecamy w Sport Planeta w Miłoszycach

Wszystko zaczęło się od żołnierzy elitarnej amerykańskiej jednostki wojskowej Navy Seals, którzy wyjeżdżając na misje do Afganistanu nie mogli zabrać ze sobą dużych ciężkich przyrządów do ćwiczeń. Na pustyni musieli jednak dbać o formę, zaczęli więc trenować na linach od spadochronu. Z czasem urządzenie do ćwiczeń ewoluowało i powstał obecnie znany TRX a efekty ćwiczeń były znacząco lepsze niż przewidywano w porównaniu do treningu na siłowni.

Dlaczego ?

Podczas treningu w zawieszeniu przyjmujemy bardzo niestabilne pozycje, pochylamy się w przód, balansujemy na jednej nodze, stopy mamy przymocowane do taśm. Wszystkie mięśnie mamy mocno napięte, dzięki temu trening działa wszechstronnie a szczególnie intensywnie pracują mięśnie brzucha, które stabilizują tułów. Poprawiamy zatem nie tylko siłę mięśni i ich wytrzymałość, ale także kształtujemy koordynację nerwowo-mięśniową. Trenując ćwiczymy wszystkie mięśnie gorsetu mięśniowego, pracujemy nad mięśniami powierzchownymi, a także tymi, które są niewidoczne, czyli mięśniami głębokimi, zapobiegając urazom oraz chroniąc kręgosłup.

Z TRX’em może ćwiczyć każdy, nie ma żadnych ograniczeń! Poprzez możliwość modyfikacji ćwiczeń, ich doboru i sposobu ustawiania, nadaje się znakomicie dla osób zaczynających swoją przygodę z aktywnością fizyczną, sportowców. Obecnie TRX na stałe jest wykorzystywany w treningu ogólnorozwojowym przez najlepszych na świecie sportowców m.in. koszykarzy, tenisistów, lekkoatletów.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego instruktora z muzyką w tle, w specjalnie przygotowanej do tego rodzaju treningu sali.